czwartek, 8 lipca 2010

Zarabianie przez internet

Na moim blogu dowiesz się jak skutecznie zarabiać przez internet lub na co zwracać uwagę, aby nie tracić czasu i nie zostać oszukanym przez firmy oferujące dobrze płatną pracę.

Wiele razy próbowałem dotrzeć do sposobów, które dałyby mi tzw. "pasywny dochód". Istnieje w sieci wiele stron, które oferują zarobek od kilku centów do nawet kilkuset dolarów dziennie. O ile to "kilka centów" wydaje się być osiągnieciem realnym dla przeciętnego użytkownika internetu, to "kilkaset dolarów dziennie" wydaje się ofertą zupełnie niepoważną.

Dobrze płatna praca, ale...Wiele osób zapomina, co to pojęcie powinno oznaczać. "Płatny" oznacza wypłacalny w terminie. Tymczasem wiele firm płaci nam, ale w sposób wirtualny. Otrzymujemy codziennie jakieś kwoty na swoje konto internetowe, ale do wypłaty trzeba osiągnąć tzw. limit. Na przykład amerykański serwis wyszukiwarki ludzi ACME oferuje nam za samo ukończenie 3 kroków rejestracji 125$ - oczywiście w postaci wirtualnej. Aby otrzymać ten bonus na konto Pay Pal konieczne jest zarobienie osobiście 75$ i tu pojawiają się "schody". Serwis płaci za pozyskiwanie nowych członków od 1$ do 15$ za każdego.Zarabianie na programach partnerskich
Niby fajnie pomyślane, ale... Przykład, nas zniechęci. Co miesiąc serwis ACME za pośrednictwem naszej karty kredytowej i konta Pay Pal pobiera opłatę abonamentową (30$) za uczestnictwo w programie, która po doliczeniu kosztów hostingu w firmie GDI (10$) wynosi łącznie 40$! Zanim uzbieramy odpowiednią liczbę osób do progu wypłaty minie jakieś pół roku. Oznacza to, że żeby otrzymać nasze wirtualne pieniądze w kwocie 200$, musimy wpłacić 240$ abonamentów - czyli jesteśmy do tyłu o 40$. W tym momencie zauważamy oszustwo i wycofujemy się.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz