niedziela, 20 czerwca 2010

Google AdSense - jak zarabiać?

Każdy z nas dobrze zna wyszukiwarkę Google. Każdy też bez wahania powie, że Google to najlepsza wyszukiwarka w Internecie. Ponadto jest to przedsiębiorstwo oferujące użytkownikom Internetu coraz to większe spektrum produktów, pozwalających prowadzić skuteczny biznes w sieci. Jakość produktów Google stanowi o tym, że konkurencja nie ma szans. Jednym z takich produktów jest program Google AdSense. Jego siła oparta jest na obopólnej korzyści jaka powstaje pomiędzy reklamodawcą a reklamującym.Co to jest reklama kontekstowa?
Tekstowe reklamy AdSense są tak popularne, że większość z internautów nie zwraca już uwagi na ich obecność. Pojawiają się one zarówno w wielkich portalach, jak i na małych stronach prywatnych czy stronach firmowych. Sprytni webmasterzy potrafią je wkomponować w treść strony i uczynić praktycznie trudnymi do odróżnienia linkami. Co to jest więc reklama kontekstowa? To reklama wkomponowana w treść i tematykę strony, którą odwiedzamy. Jeśli strona, na której przebywamy dotyczy sportu, na pewno znajdziemy na niej reklamy związane z różnymi dyscyplinami, promującymi zdrowy styl życia czy linki do sklepów internetowych z odżywkami dla sportowców. Jest to dla nas duże ułatwienie, jeśli chodzi o zarabianie na AdSense – wchodząc na naszą stronę internauta szuka czegoś, co wiąże się z tematyką strony i jeśli tego nie znajdzie, jest duże prawdopodobieństwo, że kliknie w link z reklamami AdSense.

Ile można zarobić na AdSense?
Odpowiedź nie jest łatwa. Nasz zarobek zależy od rodzaju reklamy, którą zamieszczamy na stronie. Nie ma jednej stałej stawki za kliknięcie reklamy kontekstowej na naszej stronie. Zasada brzmi: „Google zapłaci tyle, ile zdecyduje się zapłacić reklamodawca”. Czyli im bardziej zależy reklamodawcy na wypromowaniu się w internecie, tym więcej pieniędzy otrzymasz Ty. Reklamodawcy muszą wziąć udział w pewnego rodzaju licytacji. Kto zapłaci więcej, tego reklamy będą wyświetlane częściej. Jednak Twoja stawka może wynosić od kilku groszy do kilku złotych.

Czy da się zarobić w Internecie na AdSense?
Oczywiście, że tak. Nie zostaniesz od razu milionerem, ale masz szansę na dodatkowy dochód. Wielu ludzi pyta jak zarobić 100 zł dziennie. Nie twierdzę, że jest to łatwe, ale po kilku miesiącach intensywnej pracy można osiągnąć taki dochód, konsekwentnie dążąc do celu.

Jak zacząć zarabiać na AdSense?
Po pierwsze trzeba zarejestrować się w programie na stronie:
http://www.google.com/adsense/
Konto zakładasz wypełniając specjalny formularz w języku polskim. Po pierwszym logowaniu na konto należy podać numer konta Twojego banku. Jest to ułatwienie, ponieważ nie będziesz musiał czekać na pieniądze, które będą wysyłane w przeciwnym razie czekiem lub pocztą. Należy zaznaczyć również opcję, że nie rozliczasz się z podatków w USA.Zarabianie na AdSense – Porady:
Pamiętaj, aby nie klikać we własne boksy reklamowe. Nie proś też nikogo, aby to robił. Możesz bardzo szybko stracić możliwość zarabiania, gdyż Twoje konto zostanie zablokowane! Twórz strony o różnorodnej tematyce – to zapewnia dopływ „świeżych klikaczy”. Są oczywiście listy słów kluczowych, najczęściej wyszukiwanych, ale to nie oznacza, że dzięki nim otrzymamy wysoką skuteczność. Tworząc stronę umieszczaj reklamy kontekstowe w widocznym miejscu. Pomyśl, jakie byłoby najlepsze miejsce do kliknięcia w link na Twojej stronie. Nie przesadzaj z ich ilością, ani kolorami. Niech wyglądają np. jak zwykłe linki menu.

3 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. witam

  mam juz kato i sporo wejsc ale nic nie zarabiam a slyszalem ze mozna tez zarobic w ad sense rowniez za ilisc wejsc na strone czy to jest prawda

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam serdecznie,

  Poszukuję pomocy przy wycenie e-biznesu. Znalazłem firmę wycena wartości firmy, ale zastanawiam się czy może istnieją na ten temat jakieś wartościowe materiały w sieci by dokonać tego samemu? Biznes jest raczej mały.

  Pozdrawiam, dziękuję!
  ale.kow

  OdpowiedzUsuń