sobota, 17 lipca 2010

Praca wakacyjna - gdzie szukać?

Wielu młodych ludzi pragnie podjąć w wakacje pracę. Dla niektrórych jest to pierwsza w życiu forma zarobkowania, jednak nie łatwo znaleźć pracodawcę, który jest rzetelny i nie wykorzystuje pracowników.

Czytając różne ogłoszenia o pracę w internecie czy w lokalnych gazetach nie zwracamy uwagi na ważne szczegóły dotyczące naszego zatrudnienia. Często zapominamy, że pracując nielegalnie możemy popaść w konflikt z prawem, ale i przypłacić to zdrowiem. Gdy pracodawca nie ubezpieczy nas, a ulegniemy wypadkowi, rehabilitacja może być kosztowna, a nikt nam za nią nie zapłaci.
Jakie oferty pracy wakacyjnej można znaleźć w sieci i w gazetach?
Najwięcej pojawia się ogłoszeń związanych z wykonywaniem prostych czynności. Należą do nich: roznoszenie ulotek czy gazetek reklamowych, rozwożenie pizzy, praca na stoisku z okularami bądź w punkcie gastronomicznym.

Pojawiają się oczywiście oferty związane z sezonem letnim, na przykład pielęgnowanie ogrodów, koszenie trawników, grabienie, strzyżenie, zamiatanie, ale także prace w ogrodnictwie i rolnictwie, na przykład zbiory truskawek bądź praca w szklarni. Najłatwiej jednak chyba jest znaleźć taką pracę w miejscach, gdzie znajdują się duże skupiska ludzi, a najlepiej turystów, bo przecież oni nastawieni są na wydawanie swoich oszczędności przeznaczonych na wypoczynek wakacyjny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz