poniedziałek, 9 maja 2011

Uwaga na maile z cyklu "jak zarobić nic nie robiąc"...

Otrzymałem dziś e-mail z informacją, której treść pozwolę sobie przytoczyć:

My name is Michael,

Do you really know what it takes to quickly
generate high-quality traffic to your Web Site?

Listen up. I must let you in on a few insider *secrets*:

Instead of waiting months to generate sales on your
site, you can start gaining the hits you want right now.

Wszedłem więc, aby poznać "sekrety"...Ile można zarobić? Na przykładach screenshotów widać, że są to tysiące dolarów :) Pierwsza kasa wpłynie nam za pomocą konta PayPal w ciągu 24h. Co ciekawe - nie trzeba generować ruchu i dodatkowo inwestować w pozyskiwanie klienta. Wszystko pięknie - tylko trzeba wykupić abonament za prawie 40 USD, żeby w to wejść. :( a żeby było śmieszniej zapłacić należy kartą kredytową. Jako doświadczony w temacie człowiek mówię "nie!". Bardzo łatwo stracić wiele pieniędzy z karty - nawet jeśli słabo znasz angielski - przejdziesz bez problemu etapy płatności. Niestety możesz się zaskoczyć, jeśli za miesiąc kasa z karty ponownie zostanie pobrana...

Takie systemy płatności działają bowiem na zasadzie subskrypcji, którą nie jest łatwo usunąć - w moim przypadku jedynym wyjściem było zablokowanie karty, ale za głupotę się płaci. Rada na dziś - jeśli nie wiemy skąd pochodzi autor, gdzie mieszka i czym się zajmuje na co dzień - trzeba omijać taką "ofertę". Jej autor zarabia ciągle, bo ciekawskich i tak nie brakuje.

2 komentarze:

  1. no niestety wtopić jest łatwo :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczywiście, tego typu maile wieją straszną ściema... W praktyce najlepiej daje zarobić to czego się boimy lub to co faktycznie wymaga zdobycia jakiejś fachowej wiedzy, jak np. inwestowanie w nieruchomości. Przy dobrym planie strategicznym i w miarę tanich kredytach możemy kupować np. od domy wrocław deweloper, wykończyć stylowo lokum i za odpowiednio wysoką cenę wynajmować.

    OdpowiedzUsuń